دانلود طرح درس-اندازه گیری طول- ریاضی چهارم- تدریس اعضای تیم
دانلود طرح درس-اندازه گیری طول- ریاضی چهارم- تدریس اعضای تیم
فرمت فایل (word) و قابل ویرایش
تعداد صفحات 9 صفحه
قسمتی از مجموعه
نام درس: ریاضی عنوان تدریس: اندازه گیری طول پایه:چهارم مقطع: ابتدایی
محل تدریس: کلاس تعدادفراگیران: نفر مدت تدریس:45دقیقه نام مدرس:
روش تدریس:فعال گروهی
الگوی تدریس: تدریس اعضای تیم
اهداف کلی: آشنایی دانش آموزان با اندازه گیری طول
اهداف جزئی:
آشنایی فراگیران با اندازه گیری طول
آشنایی فراگیران با ابزار های اندازه گیری طول
آشنایی فراگیران با نحوه اندازه گیری طول
آشنایی فراگیران با سانتی متر
آشنایی فراگیران با متر
آشنایی فراگیران با ابزار اندازه گیری سانتی متر
آشنایی فراگیران با ابزار انداه گیری متر
آشنایی فراگیران با کاربرد و ابزار های اندازه گیری طول
اهداف رفتاری:
فراگیران باید بتوانند انواع ابزار های اندازه گیری طول را نام ببرند.(شناختی-دانش)
فراگیران باید بتوانند طول اشیا و وسایل را تشخیص دهند و با ابزار اندازه گیری کنند.(مهارتی)
فراگیران باید بتوانند نحوه اندازه گیری طول را توضیح دهند(شناختی-دانش)
فراگیران باید بتوانند برای شناخت ابزار های اندازه گیری طول از خود کنجکاوی نشان دهند(عاطفی)
فراگیران باید بتوانند کاربرد ابزار های اندازه گیری طول را بیان کنند(شناختی-دانش)
فراگیران باید بتوانند طول یک شکل را با خط کش اندازه گیری کنند.(مهارتی)
فراگیران باید بتوانند برای شناخت ابزار های اندازه گیری طول از خود علاقه نشان دهند(عاطفی)
فراگیران باید بتوانند طول کتاب درسی خود را با خط کش اندازه گیری کنند.(مهارتی)
فراگیران باید بتوانند از ابزار های اندازه گیری نقاشی رسم کنند.(مهارتی)
فراگیران باید بتوانند یک خط کش متفاوت بسازند.(مهارتی)
فراگیران باید یتوانند طول نیمکت های خود را با متر اندازه گیری کنند.(مهارتی)
وسایل مورد نیاز: تعدادی شکل هندسی-کتاب درسی- خط کش-متر
ارزشیابی ورودی:
ابزار اندازه گیری زمان رانام ببرید؟
180ثانیه چند دقیقه است؟
2دقیقه چند ثانیه است؟
گروه بندی: سه گروه 5 نفره انتخاب میکنیم وبرای هرگروه یک سرگروه زرنگ انتخاب میکنیم.بر اساس پاسخ به سوال ارزشیابی تشخیصی دانش آموز زرنگ را سرگروه قرار داده و گروه بندی میکنم.