دانلود پاورپوینت آماده درباره اواپراتور

- دانلود پاورپوینت آماده درباره اواپراتور

دانلود پاورپوینت آماده درباره اواپراتور

پاورپوینت اواپراتور از 18 اسلاید به همراه عکس و مطالب مرتبط با موضوع تهیه شده و جهت ارائه و کنفرانس بسیار مناسب می باشد. تعریف اواپراتور، روش کار، کاربرد و دیگر موارد مشابه در این فایل زیبا گنجانده شده اند. بخشی از متن این فایل به شرح زیر است:

 

 

 

اواپراتور (evaporator) دستگاهی است که برای تبدیل شکل مایع به یک ترکیب شیمیایی به شکل گازی به کار می رود. ترکیب شیمیایی می تواند همانند مبرد در سیستم های تهویه مطبوع به صورت تک جزئی باشد و یا به صورت محلولی باشد که قرار است تغلیظ شود. در هر یک از این حالت ها، سیال در مجاورت یک منبع حرارتی تبخیر می شود.

کاربرد اواپراتور

در یک سیستم تهویه مطبوع (air – conditioning system) اواپراتور باعث می شود که یک مبرد (refrigerant) فشرده مانند R-22 (با نام مستعار فرئون) و یا R-410A تبخیر شود؛ در حالی که در این فرایند حرارت جذب می کند.

در یک فرایند جداسازی، اواپراتور می تواند آب و دیگر مایعات را از مخلوط خارج کند. این فرایند تبخیر به طور گسترده برای غلیظ کردن غذاها و مواد شیمیایی و همچنین بازیافت حلال استفاده می شود. هدف از تبخیر در یک فرایند تغلیظ، تبخیر بیشتر آب از یک محلول شامل محصول مرد نظر است
در مورد نمک زدایی (desalination) از آب دریا و یا پلانت های بدون تخلیه مایع، هدف معکوسی اعمال می شود و تبخیر باعث حذف آب شرب مطلوب از محصول ناخواسته، یعنی نمک می شود.

یکی از مهمترین کاربرد های تبخیر در صنعت مواد غذایی و آشامیدنی است. غذاها یا آشامیدنی هایی که باید برای مدت قابل توجهی سالم بمانند و یا مانند قهوه نیاز به قوام خاصی دارند در طی فرآوری از یک مرحله تبخیر گذر می کنند

 

برای دانلود کلیک کنید