پروژه فروشگاه موبایل با اکسس access

- پروژه فروشگاه موبایل با اکسس access

پروژه فروشگاه موبایل با اکسس access

پروژه فروشگاه موبایل با اکسس access

پروژه فروشگاه موبایل با نرم افزار اکسس نوشته و طراحی و پیاده سازی شده است. در سیستم نرم افزاری فروشگاه موبایل با اکسس به نکات و جنبه های مختلف آن پرداخته شده است. پروژه سیستم فروشگاه موبایل با اکسس دارای جدول، فرم، گزارش و … می باشد.

تعداد پروژه سیستم فروشگاه موبایل با اکسسز

تعداد جدول: 6

تعداد کوئری: 4

تعداد فرم: 7

تعداد گزارش:6

پروژه فروشگاه موبایل با نرم افزار اکسز access کاملا قابل ویرایش و تغییر می باشد. پروژه فروشگاه موبایل با اکسس کاملا تست شده و بدون ایراد می باشد.

نرم افزار Access (اکسس) یکی از اجزای مایکروسافت آفیس است که برای نگاه داری داده ها و ایجاد بانک اطلاعاتی استفاده می شود. با استفاده از Microsoft Office Access این امکان وجود دارد که شما اطلاعات خود را به صورت سازمان دهی شده نگاه داری و هر زمان که نیاز بود از آن ها استفاده نمایید. به کمک مایکروسافت اکسس شما لیستی از اطلاعات خود را ذخیره نموده و هر زمان که خواستید می توانید آن ها را ویرایش و یا بازیابی نمایید.

شرح:

حتما برای شما هم پیش آمده که بخواهید حجم زیادی از اطلاعات را به صورت یک جا نگاه داری نمایید. نرم افزارهای زیادی هستند که این امکان را برای شما فراهم می آورند، مثلا نرم افزار excel و یا word قادر هستند که لیستی از اطلاعات شما را ذخیره نموده و هر زمان که شما به داده های خود احتیاج داشتید آن ها را در اختیار شما قرار دهند، اما اگر حجم اطلاعات شما زیاد بود و یا روز به روز حجم این اطلاعات در حال افزایش باشد، جستجو در لیست داده ها و یافتن اطلاعات مورد نیاز بسیار مشکل و وقت گیر خواهد بود. اما به وسیله بانک های اطلاعاتی که بوسیله سیستم مدیریت پایگاه داده ها (DBMS) ایجاد می شوند، می توان به راحتی داده های خود را سازمان دهی، بازیابی و و یا ویرایش نمایید.

برای روشن شدن موضوع به مثال زیر توجه فرمایید:

فرض کنید که شما مدیر یک مدرسه هستید و می خواهید لیستی از مشخصات فردی تمام دانش آموزانی که از ابتدای زمان تأسیس مدرسه تا به امروز در مدرسه شما تحصیل کرده اند را داشته باشید، با وارد نمودن اطلاعات در Microsoft Access شما می توانید مانع از این شوید که داده های تکراری در لیست شما ثبت شود و هم چنین می توانید به راحتی گزارشی از وضعیت دانش آموزانی که در مدرسه شما تحصیل کرده اند داشته باشید و دربین اطلاعات خود جست و جو نمایید. مثلا شما می توانید با تهیه گزارش لیستی از اسامی دانش آموزانی که در سال تحصیلی 91-92 از مدرسه شما فارغ التحصیل شده اند را مشاهده فرمایید.

اجزای اکسس :

Tables: در مایکروسافت اکسس، جداول قادر هستند که اطلاعات را در قالب سطرها و ستون های مختلف برای شما ذخیره نمایند. هر سطر می تواند شامل اطلاعات یک شخص، کالا و… باشد که به هر سطر رکورد گفته می شود و هر ستون نشان دهنده صفات و مشخصات یک رکورد است که به آن فیلد گفته می شود.

Query: با استفاده از query ها می توان اطلاعات مورد نیاز را از جداول اکسس استخراج نمود، با انتخاب جداولی که اطلاعات مورد نیاز ما در داخل آن است و برقراری ارتباط جداول با یک دیگر این امر امکان پذیر است.

فرم ها: فرم ها رابط گرافیکی بین کاربر و پایگاه های داده هستند.

گزارشات: به وسیله گزارشات می توان اطلاعات استخراج شده را درقالب نمودار نمایش داد.

Macros: ماکروها توابعی قدرتمند هستند که با فراخوانی آن ها می توان لیستی از اطلاعات مورد نیاز را با سرعت بسیار بالا بازیابی و ویرایش نمود.

برای دانلود کلیک کنید